Tejsavó

BIOGAZDÁLKODÁSBAN ENGEDÉLYEZETT

Egyszerű anyag, amely magas szervessav- és fehérjetartalommal, antimikrobiális tulajdonságokkal rendelkezik, GOMBAÖLŐ HATÁSÚ. A tejsavó vizes oldata felhasználható kabakosokban (uborka, cukkini és tökfélék) lisztharmatok ellen hajtatott körülmények között.

ÖSSZETÉTEL: Tejipari melléktermékként nyert tejsavó (60-80 g/l koncentrációjú) (CODEX STAN 289/1995 szerint 1107/2009 / EK rendelet, SANTE / 12354/2015)

ADAGOLÁS: Készítse el az oldatot úgy, hogy az adagolótartályt ¾- részig vízzel megtölti, majd hozzáadja a tejsavót és alaposan elkeveri. Töltse fel a tartályt, és permetezés közben is folyamatosan keverje. A maximális hatékonyság garantálása érdekében a készítmény pH-ját EASY pH-val 5,5 - 6 értékre kell beállítani.

Lombkezelés: 3 ml/liter.

Alkalmas a termesztőberendezés, palántanevelő eszközök, használati tárgyak telepítés és használat előtti fertőtlenítésére.

A készítmény 0,6-3%-os vizes oldata (0,6-3 dl tejsavó /100 l víz) permetezéssel juttatható ki. Az oldatból hektáronként 1000-1500 l használható fel. 100 m2-re számítva, a tejsavóból 0,06-0,3 l-t 10-15 l vízben feloldva javasolt kijuttatni. A készítmény hektáronkénti mennyisége nem haladhatja meg a 30 litert. A permetezéseket 3-5 alkalommal, legalább 7 napos permetezési időköz betartása mellett célszerű elvégezni a növények vetését követő harmadik héttől (9. kiterült levél BBCH 19) kezdődően az intenzív inda/hajtásnövekedés végéig (BBCH 49). A kezelések a virágkezdemények megjelenését követően már nem folytathatóak. A permetezéseket nappal, lehetőleg a reggeli órákban kell végrehajtani.

KEVERHETŐSÉG: Ne keverje rézszármazékokkal, olajokkal és mészkénnel. Lúgos termékekkel való keverés csökkentheti a hatékonyságot. Növényvédő szerekkel, felületaktív anyagokkal vagy műtrágyákkal keverés esetén ajánlott kompatibilitási teszt elvégzése

KISZERELÉS: 0.5 dl, 1 liter, 5 liter